The Games Den – 4-11-17

The Games Den – 041117 David Calf – Ramunap Red – Winner Matt Irvine – Ramunap Red – Runner-Up Ryan Carter – Ramunap Red – Semi-Finalist Nathan Ellis – Ramunap Red – Semi-Finalist Robert Catterall – Ramunap Red – Quarter Finalist Alex Ireland – Jund – Quarter Finalist Elliot Chacksfield – Mardu Vehicles – Quarter … [Read more…]

Bus Stop Toy Shop – 4-11-17

Martin McMillan – Dark Temur Energy – Winner Brandon Balfour – Temur Energy – Runner-Up Aaron Brown – Esper God Pharaoh’s Gift – Semi-Finalist Martin Porter – Dark Temur Energy – Semi-Finalist Tom Keren – Temur Energy – Quarter Finalists Kevin Pass – Jeskai Sunbird Approach – Quarter Finalists Luke Greenslade – Temur Energy – … [Read more…]

Forbidden Planet (Croydon) – 4-11-17

Haokang Wang – Temur Energy – Winner Phi Nguyen – Temur Energy – Runner-Up Francisco Sanchez – Temur Energy – Semi-Finalist James Staples – BR Aggro – Semi-Finalist Damon Meredith – Mardu Vehicles – Quarter Finalist Heimir Palmason – Mardu Vehicles – Quarter Finalist Juan Carlos Jara – 4-Colour Energy – Quarter Finalist Kurtis Shinh … [Read more…]

Big Orbit Games 21-10-17

Jon Partridge – Abzan Tokens – Winner NB: This is a 61 card main deck James Allingham – Abzan Tokens – Runner-Up NB: The decklist is missing 4 cards – I have assumed James was running Fatal Push, even though it’s not on the list Matthew Irvine – Ramunap Red – Semi-Finalist Loz Kearsley – … [Read more…]

Geek Lab UK 22-10-17

Matt Mitchell – Esper Tokens – Winner Tom Glanville – Temur Energy – Runner-Up Mathew Tonkin – Temur Energy – Semi-Finalist Edward Glanville – UW Approach – Semi-Finalist Ben Jones – Ramunap Red – Quarter Finalist Daniel Bendell – Ramunap Red – Quarter Finalist [NB: Decklist shows a 14 card SB] Ash Hutchings – UB … [Read more…]

Castle Comics 21-10-17

Gennaro Di Pietro – Mardu Vehicles – Winner Dani Anderson – UB Control – Runner-Up Michael “Stabby” Douglas – Temur Energy – Semi-Finalist David Englebright – Mardu Vehicles – Semi-Finalist Stephen Murry – Temur Energy – Quarter Finalist Tom Keren – Sultai Energy – Quarter Finalist Stuart Ravenshear – Temur Energy – Quarter Finals Ross … [Read more…]

Irish Nationals 14-10-17 Organised by Gamer’s World

David Murphy – Ramunap Red – Winner David Wolfe – Temur Energy – Runner-Up Carlo Navarro del Dujo – Mardu Vehicles – Semi-Finalist James Clare – 4-Colour Energy – Semi-Finalist Andrew Byrom – 4-Colour Energy – Quarter Finalist Mark McGovern – Sultai Energy – Quarter Finalist Tadhg Murphy – Ramunap Red – Quarter Finalist Alex … [Read more…]

Playnation PPTQ 21-10-17

Jozsef Benczedi – 4 Colour Energy – Winner Anthony Fawkes – Temur Energy – Runner-Up Joshua Buchan – UB Control – Semi-Finalist Michael Pike – Mardu vehicles – Semi-Finalist Chris Arlow – Temur Energy – Quarter-Finalist Daniel Huynh – UB Control – Quarter-Finalist Thomas Russell – Temur Energy – Quarter-Finalist Jack Patten – Temur Energy … [Read more…]

The Games Shop 14-10-17

Henry Channing – 4-colour Energy – Winner Daniel Gilson – 4-colour Energy – Runner Up Chris Arlow – 4-colour Energy – Semi-Finalist James Staples – Ramunap Red – Semi-Finalist Russ Cook – Temur Energy – Quarter-Finalist George Channing – WR Vehicles – Quarter-Finalist Sean Knowellden – UW Approach – Quarter-Finalist Stuart Wright – Ramunap Red … [Read more…]